مردم آبدان از نبود نمایندگی ادارات در شهر گلایه مندند

[ad_1]

به گزارش ترنم دشتی بخش آبدان یکی از بخش‌های شهرستان دیر در استان بوشهر است که طبق آخرین مصوبه دولت متشکل از دهستان آبدان و دهستان سرمستان در ۷ مرداد ۹۲ ایجاد شد.


مرکز بخش آبدان شهر آبدان است که حالا به گفته اهالی آن با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند


مردم بخش آبدان همگی متفق القول پیشرفت بخش شان را در گروه ایجاد نمایندگی ادارات در مرکز بخش می دانند و اعتقاد دارند اگر بخش بخواهد نشانی از پیشرفت حاصل کند اولین قدم ایجاد نمایندگی ادارات در مرکز بخش یعنی شهر آبدان است.


از سال 92 که بخش آبدان با مصوب دولت آقای احمدی نژاد در تقسیمات کشوری سهمی از بخش داری یافت همه در تلاش برای پیشرفت بخش و شهر بودند اما مهر مشکلات همچنان بر پیشانی بخش مانده است.


مسعود تنگستانی بخشدار کنونی آبدان که اتفاقا مورد وثوق مردم نیز هست می گوید تمام تلاش خود را برای پیشرفت بخش می کند.


اما حرف مردم چیزی دیگری است، نبود نمایندگی ادارت در بخش آبدان باعث بروز مشکلاتی شده است که تلف شدن وقت مردم و افزایش هزینه برای کارهای روتین اداری از جمله این مشکلات می باشد.


افزایش هزینه رفت آمد مردم در این گرمای طاقت فرسای تابستان برای کمترین کارهای اداری دیگر صدای مردم شهر آبدان را به عنوان مرکز نشینان بخش درآورده است.


اسماعیل سهولی یکی از شهروندان شهرآبدان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه ازسال ۹۲تاکنون که از بخش شدن آبدان می گذرد تاکنون هیچ نمایندگی از ادارات در آبدان دایر نشده است.


وی افزود:مردم بخش آبدان جهت انجام کارهای خودباید به فاصله ۴۵کیلومتر تا مرکز شهرستان مراجعه کنند که این امر باعث تلف شدن وقت مردم و اذیت شدن آنان در این گرمای طاقت فرسا می شود.


اسماعیل عارفی نیا یکی دیگر از اهالی شهر آبدان نیز گفت :مسئولان امر به قول های خود عمل نکردند و انتظار داریم استاندار و فرماندار شهرستان دیروبخشدار آبدان به جد پیگیر دایر نمودن نمایندگی ادارات باشند.


وی تاکید کرد:مردم از نبود ادارات در ابدان به شدت گلایه دارند وخواهان استقرار هرچه زودتر نمایندگی ادارات از جمله آموزش وپرورش ،کمیته امداد،ثبت احوال ،بانک ملی و…در شهر آبدان هستند.


حال باید دید عمر دولت تدبیر و امید به افزایش نمایندگی ادارات در شهر آبدان قد می دهد و یا اینکه مردم شهر آبدان باید همچنان چشم انتظار افتتاح یک نمایندگی از یک اداره در بخش چهارساله آبدان باشند.


گزارش : رضا محمدی _ آبدان


انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *